Lato czeka...

Autor tekstu - Ela Dziewońska | Data publikacji - piątek, 25 czerwca 2021 | Obszar - na Wschód

Lato czeka...
fot. Piotr Litkowicz

...razem z latem czeka rzeka, razem z rzeką czeka las… Śpiewałam tę piosenkę przed wieloma laty z dużym zapałam:

Gdy szukasz Boga popatrz na kwiaty, popatrz na góry i ciemny las.
Z każdej wędrówki wrócisz bogatym i nową treścią wypełnisz swój czas.
Bo cały świat jest pełen śladów Boga i każda rzecz zawiera jego myśl.
Wspaniały szczyt, błotnista, wiejska droga, to Jego znak, który zostawił ci.

Zimna i mokra w tym roku wiosna sprawiła, że tęsknota za słońcem, ciepłem, ale i chłodną wodą w jeziorze jest większa, a perspektywa jakiegokolwiek  wyjazdu – szczególnie miła. Wprowadzam trochę ładu w domowe zdjęcia i właściwie mogłabym powiedzieć: wystarczy podróży, wrażeń, spotkań. Ale to zależy od każdego indywidualnie. Znam dużo osób, które więcej widziały, zobaczyły wiele ciekawych miejsc, znają tylu interesujących ludzi. Ale znam też takich, którzy poza swoją wieś, miasteczko, okolicę nie wystawili przysłowiowego nosa.

Gdy szukasz Boga, popatrz na ludzi, spójrz, jak taternik zdobywa szczyt. Zobacz, jak matka w domu się trudzi, spójrz w oczy dziecka… I już niebawem zagra wiatr na jeziorze, będą szumiały i pachniały niepowtarzalnie łany zbóż. Przyjemnie jest dzielić te radości z bliskimi podczas spacerów, podróży.

Cały świat jest pełen śladów Boga. Król Dawid nie musiał podróżować, by tę piękną obecność opiewać. Jego syn Salomon też nie odbywał kształcących podróży, ale w swej mądrości rozumiał siebie, bliskich, ludzi wokół i zobaczył, „co jest w człowieku”. Uświadamia wiele spraw, pociesza, poucza: „Dlatego zobaczyłem, że nie ma nic lepszego nad to, żeby człowiek się radował ze swoich dzieł” (Księga Kaznodziei 3:22).

Niech lato będzie czasem zbierania sił, gromadzenia energii, odnawiania przyjaźni. Niech to dla wszystkich będzie dobry czas.

Udostępnij...

O Autorze

Ela Dziewońska