Koncert Noworoczny

Autor tekstu - Małgorzata Iwaniak | Data publikacji - czwartek, 29 grudnia 2016 | Obszar - Wiadomości Informacje

Niepołomice, 1 stycznia 2017 godz. 18:00

Koncert Noworoczny

Zapraszamy Was do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach 1 stycznia 2017 o godz. 18.00 na noworoczny koncert chrześcijańskiego chóru Syloe.

„…trochę drogi już za nami…”

Autor tekstu - Piotr Kubic | Data publikacji - poniedziałek, 09 maja 2016 | Obszar - Wiadomości Informacje

„…trochę drogi już za nami…”

O tym koncercie można by napisać krótko – „pieśni o Bogu” – i na tym zakończyć informację.

Można też napisać więcej. O tym, dlaczego w ogóle organizować jakiś koncert? Dlaczego akurat taki? Dlaczego te utwory są grane i śpiewane w „inny” sposób, niż zwykle? Skąd taki tytuł?

Zielone Świątki z Ewangelią

Autor tekstu - Piotr Kubic | Data publikacji - piątek, 06 maja 2016 | Obszar - Wiadomości Informacje

Zielone Świątki z Ewangelią

Byłem na spektaklu „Pasja” przygotowanym przez Stowarzyszenie Sztukmisja. To niezwykłe przeżycie. Sądzę, że będzie niezwykłe dla wszystkich, którzy wielokrotnie czytali ewangelie i próbowali wyobrażać sobie, że są w centrum ewangelicznej akcji. Bo ten spektakl polega właśnie na tym, że widzowie są w centrum akcji!

Warsztaty muzyczne z Chórem Syloe

Autor tekstu - Małgorzata Iwaniak | Data publikacji - piątek, 09 maja 2014 | Obszar - Wiadomości Informacje

Zaproszenie

Warsztaty muzyczne z Chórem Syloe

Postanowiliśmy podzielić się z innymi tym, co sprawia nam największą przyjemność.

Zapraszamy do pośpiewania z nami wszystkich znajomych i znajomych naszych znajomych, a także tych, którzy zauważą nasze plakaty rozwieszone w Niepołomicach.

Koncert - Zbawienie blisko

Autor tekstu - Jan Dziewoński | Data publikacji - piątek, 28 marca 2014 | Obszar - Wiadomości Informacje

Chór Syloe

Koncert - Zbawienie blisko

Dobrze się czasem oderwać od codzienności i zwrócić swe myśli w innym kierunku. Pozwala to spojrzeć na wiele spraw z właściwej perspektywy.

Chór Syloe stara się znajdować tą perspektywę poprzez muzykę, śpiew. Zapraszamy byś poszukał jej razem z nami, nie ma na co czekać, wszak „Zbawienie Blisko”.

Zbawienie blisko

Autor tekstu - Małgorzata Iwaniak | Data publikacji - piątek, 27 grudnia 2013 | Obszar - Wiadomości Informacje

Zbawienie blisko

Zbawienie jest blisko. I nie chodzi tu o przyszłość, nawet tę najbliższą. Zbawienie jest. Narodziło się ponad 2000 lat temu w Betlejemie jako człowiek - obiecane wypełnienie, urzeczywistnienie modlitw i westchnień wszystkich ludzi.

Biblijne Spotkania

Autor tekstu - Łukasz Miller | Data publikacji - piątek, 06 grudnia 2013 | Obszar - Wiadomości Informacje

Nowy Sezon, Nowe Miejsce

Biblijne Spotkania

Na rozpoczęcie nowego sezonu przyszło nam trochę czekać. Związane to było z różnymi zmianami. Przede wszystkim zmieniła się lokalizacja. Od teraz spotykamy się przy ul. Brackiej 14. Zmieniło się też logo, design strony i zmienił się cykl. W tym sezonie będziemy inspirować nasze dyskusje Listami apostoła Pawła do Tymoteusza.

Tymoteusz był młodym człowiekiem a mimo to powierzono mu wielką pracę w rozwijającym się Kościele. Wyzwania, które stanęły przed nim, często, być może, go przytłaczały i przerastały, ale miał wsparcie w apostole Pawle, który wiedział jakie trudności i zadania stoją przed Tymoteuszem. Poprzez swoje listy chciał nie tylko odpowiednio go poinstruować, ale przede wszystkim pokrzepić.

10 Słów - Chór Syloe

| Data publikacji - środa, 10 lipca 2013 | Obszar - Wiadomości Informacje

2 koncerty

10 Słów - Chór Syloe

Nigdy w historii jakiekolwiek inne dziesięć słów napisanych czy wypowiedzianych nie miało takiego wpływu na istnienie państw, narodów i społeczności.

Nigdy w historii inne dziesięć słów nie zmieniło tak mocno losów pojedynczych ludzi.

8 błogosławieństw

Autor tekstu - Korneliusz Fil | Data publikacji - piątek, 31 maja 2013 | Obszar - Wiadomości Informacje

zaproszenie

8 błogosławieństw

8 błogosławieństw zostało oryginalnie wypowiedziane z pewnej góry prawie dwa tysiące lat temu. W otwierającej Nowy Testament Ewangelii według Mateusza są one pierwszym zapisanym nauczaniem Jezusa i stanowią początek dłuższej wypowiedzi, która kontynuowana jest przez kilka kolejnych rozdziałów tej księgi. Jezus z Nazaretu wymienia grupy ludzi, posiadających specyficzne zalety, przynoszące im konkretne błogosławieństwo, sprawiając, że są oni szczęśliwi. Błogosławiony to inaczej szczęśliwy.

Biblijne Spotkania

Autor tekstu - Jan Dziewoński | Data publikacji - piątek, 31 maja 2013 | Obszar - Wiadomości Informacje

zaproszenie

Biblijne Spotkania

Bywa najtrudniejszy, często niezbyt wielki, czasem skromny, okupiony łzami, z zaciśniętymi zębami, czasem koślawy albo pewny, sprężysty, spontaniczny, czy przemyślany, chyba najważniejszy. Od niego wszystko się zaczyna.

Spotkajmy się

Autor tekstu - Łukasz Miller | Data publikacji - piątek, 03 maja 2013 | Obszar - Wiadomości Informacje

Spotkajmy się

Mamy wielu znajomych i przyjaciół, którzy są z nami tak długo i na tyle blisko, że ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich. Spędzamy ze sobą czas, bo czujemy się dobrze we wspólnym towarzystwie. Więzi takie budujemy zarówno w naszych kościołach, jak i w gronach z życiem wspólnotowym niezwiązanych, przy czym pierwszy rodzaj więzi charakteryzuje się szczególnym spoiwem – celem naszych spotkań jest oddanie chwały Bogu. Aby jednak uczęszczanie na coniedzielne nabożeństwa było nie tylko indywidualnym przeżyciem duchowym, ale i przyjemnością dzielenia tego czasu z bliskimi, musimy się dobrze czuć w naszej wspólnocie, musi w niej panować miła atmosfera. A za to wszystko odpowiedzialni są właśnie ludzie, którzy ją współtworzą.