„…trochę drogi już za nami…”

Autor tekstu - Piotr Kubic | Data publikacji - poniedziałek, 09 maja 2016 | Obszar - Wiadomości Informacje

„…trochę drogi już za nami…”

O tym koncercie można by napisać krótko – „pieśni o Bogu” – i na tym zakończyć informację.

Można też napisać więcej. O tym, dlaczego w ogóle organizować jakiś koncert? Dlaczego akurat taki? Dlaczego te utwory są grane i śpiewane w „inny” sposób, niż zwykle? Skąd taki tytuł?

A jednak odpowiedzi na te pytania i tak jakby w niewielki sposób łączyły się z samą muzyką. Bo gdyby dało się w słowach opisać sens koncertu, sam koncert byłby niepotrzebny.

Na stronie www.koncert.kubic.info umieściliśmy krótkie wypowiedzi o koncercie, w których na pierwszy plan wysuwamy „przyjaźń” jako główny powód i sens. Na drugim planie pojawia się „przemijanie”, „droga”, bo ludzie, rzeczy, sprawy, wrażenia i uczucia nie pozostają takie same. Dziś te same utwory śpiewamy i gramy inaczej, bo czas odcisnął w nas ślady. Liczymy, że zaskoczymy choć trochę tych słuchaczy, którzy od dawna znają te utwory.

I jeszcze jeden element – radość z wolności. Z tego, że możemy śpiewać i grać tak, jak czuje serce, w dodatku – nie samemu, tylko z drugim człowiekiem. Bądźcie tego świadkami, uczestnikami.

Mamy nadzieję, że przychodząc na koncert odczujecie te trzy elementy. Jeśli te wyjaśnienia nie są wystarczające, powróćcie proszę do pierwszego zdania tego tekstu…

Udostępnij...

O Autorze

Piotr Kubic

Piotr Kubic