Korneliusz Fil

Miłość Ojcowska

Autor tekstu - Korneliusz Fil | Data publikacji - piątek, 22 listopada 2013 | Obszar - na Wschód

Miłość Ojcowska

On, który nawet własnego Syna nie oszczędził… (Rzym. 8:32)

Leżę wtulony w swojego 8-miesięcznego synka. Ustami lekko go muskam, całuję. Nosem delikatnie próbuję poczuć jego zapach. Przecież nie chcę go obudzić. Wewnętrznie rozpiera mnie radość. Kocham go! Jest to mój pierworodny.

Koleżanka ostatnio powiedziała, że dzieci są najpiękniejsze kiedy śpią. Coś w tym jest.

W tej cudownej chwili przez głowę przechodzą myśli i obrazy.

Jak zmienić człowieka?

Autor tekstu - Korneliusz Fil | Data publikacji - piątek, 08 listopada 2013 | Obszar - na Południe

Jak zmienić człowieka?

Usiądzie, aby wytapiać i czyścić srebro. Będzie czyścił synów Lewiego i będzie ich płukał jak złoto i srebro. Potem będą mogli składać Panu ofiary w sprawiedliwości. (Mal. 3:3)

Odkąd grzech oddzielił nas od Boga (czyli w przypadku ludzkości od samego początku) celem człowieka jest powrót do społeczności ze Stwórcą, a to wymaga przemiany. Można powiedzieć, że Biblia jest cała o walce człowieka ze sobą o siebie samego. Myślę też, że czujemy, iż jest to celem Boga, tak w skali globalnej jak i indywidualnej. Chciałbym pokazać taką drogę na przykładzie starotestamentalnego proroka Jonasza.

Magda.lena Frączek

Autor tekstu - Korneliusz Fil | Data publikacji - piątek, 01 listopada 2013 | Obszar - Wiadomości Recenzje

Warto posłuchać

Magda.lena Frączek

Magda.lenę Frączek pierwszy raz usłyszałem, kierując się linkiem z komentarza pod jednym z artykułów ePatmosu. Była to piosenka parafrazująca rozmowę Jezusa z Samarytanką. Pomyślałem sobie: „Muzyka ambitna, trudna, trochę dziwna”.

Niedługo później moja koleżanka pożyczyła nam (choć właściwie mojej żonie) nową płytę Magda.leny „Effatha”. Puszczając ją na okrągło przez kilka dni, mogłem poznać nie tylko muzykę, ale również choć trochę wczuć się w teksty.

8 błogosławieństw

Autor tekstu - Korneliusz Fil | Data publikacji - piątek, 31 maja 2013 | Obszar - Wiadomości Informacje

zaproszenie

8 błogosławieństw

8 błogosławieństw zostało oryginalnie wypowiedziane z pewnej góry prawie dwa tysiące lat temu. W otwierającej Nowy Testament Ewangelii według Mateusza są one pierwszym zapisanym nauczaniem Jezusa i stanowią początek dłuższej wypowiedzi, która kontynuowana jest przez kilka kolejnych rozdziałów tej księgi. Jezus z Nazaretu wymienia grupy ludzi, posiadających specyficzne zalety, przynoszące im konkretne błogosławieństwo, sprawiając, że są oni szczęśliwi. Błogosławiony to inaczej szczęśliwy.